Nowe kompetencje sprzedażowe to również lepsze życie. Wywiad Piotr Sawosz

Piotr Sawosz, Business Development Manager w Brand Distribution Iberia, który odpowiada w Brand Distribution Group za wdrożenie unikatowego szkolenia dla handlowców.

Import i eksport, zakupy i sprzedaż – to krwioobieg Brand Distribution Group. Bez wykwalifikowanych sprzedawców firma nie wykorzystuje pełnego potencjału.

Piotr Sawosz: Rozwój kompetencji sprzedażowych to niezbędna inwestycja w każdym komercyjnym przedsiębiorstwie. Chcemy budować organizację, w której handlowcy chcą się doskonalić, widzą w tym rzeczywistą korzyść zarówno dla firmy, jak i dla samych siebie. Wydaje mi się, że ich motywację dodatkowo wzmacnia to, że Brand Distribution Group jest firmą silnie ukierunkowaną na wyniki. U nas realnie opłaca się osiągać coraz lepsze rezultaty sprzedaży. Dzielimy się zyskiem z naszymi handlowcami, zatem im ktoś jest skuteczniejszy, tym więcej może zyskać. Dlatego inwestujemy w rozwój umiejętności sprzedażowych, wyposażamy naszych handlowców w odpowiednią wiedzę i narzędzia do pracy i pomagamy im zarabiać pieniądze.

Od niedawna pierwsza grupa handlowców w Brand Distribution Group objęta jest programem szkoleniowym Cardone University. Skąd taki wybór?

PS: Decyzja o wyborze programu szkoleniowego Grant’a Cardone nie należała do trudnych. Jego książka „Reguła 10x”, publikacje na Instagramie czy YouTube skłoniły mnie, by przyjrzeć się ofercie Cardone University, która w całości poświęcona jest filozofii i technikom sprzedaży. Już na etapie przedstawiania mi oferty pomyślałem, że chciałbym, żebyśmy sprzedawali tak samo, jak robią to sprzedawcy Cardone. To mnie ostatecznie przekonało.

Jak wyglądają zajęcia i czy trudno jest wygospodarować na nie czas?

PS: Cardone University to znakomicie przygotowana platforma e-learningowa. Sesje szkoleniowe odbywają się online w formie krótkich wykładów czy prezentacji, zajmujących nie więcej niż 10-15 minut. Dlatego handlowiec łatwo może wygospodarować czas w ciągu dnia pracy na uczenie się, inaczej niż w przypadku wielogodzinnych czy kilkudniowych rozbudowanych szkoleń. To program, który wymaga systematycznego, codziennego czerpania wiedzy np. w formie krótkich, kilkuminutowych filmów. Dzięki temu handlowcy stale podnoszą swoje kompetencje i nie mają poczucia nadmiernego obciążenia udziałem w programie. Dodatkowo wiedzę i umiejętności zdobyte danego dnia mogą od razu stosować w praktyce w pracy z klientami. Program dostarcza ścieżki rozwoju umiejętności na kilku poziomach oraz certyfikację potwierdzającą osiągnięcia. Dostępne są także ciekawe dodatki, jak np. podpowiedzi dotyczące rozwiązania konkretnych problemów, jakie handlowiec może napotykać w sprzedaży.

Kto został objęty programem?

PS: Obecnie w Brand Distribution Group mamy wykupionych 10 miejsc. Wśród uczestników są wyróżniający się handlowcy, którzy znają język angielski. Liczba miejsc jest ograniczona, w związku z tym możliwość uczestnictwa w programie to duży przywilej. Osoby zainteresowane wciąż mogą aplikować, a dział HR będzie rozpatrywał najlepsze kandydatury.

Jakie są oczekiwania w stosunku do uczestników?

PS: Przede wszystkim chodzi o zdobycie umiejętności pokazywania klientom wartości, jaką dostarcza im Brand Distribution Group. To szkolenie pomaga także nauczyć się, w jaki sposób trafnie odczytywać motywacje klientów i diagnozować najlepsze rozwiązania ich problemów, ponieważ wymiana wartości leży u podstaw filozofii budowania relacji z naszymi klientami. Wiemy, że Brand Distribution oferuje najlepszy serwis na rynku, na tym polega nasza przewaga konkurencyjna. Rolą handlowca jest przekonywać o tym naszych klientów, również tych którzy jeszcze z nami nie współpracowali, i mieć za priorytet zaspokajanie ich potrzeb.

Chodzi też o pewną zmianę nastawienia i zachowań sprzedawców, ich optyki. Celem programu jest m.in. rozwój „mentalności sprzedawcy”, czyli umiejętności rozpoznawania problemów klienta i pokazywania mu, w jaki sposób możemy pomóc te problemy rozwiązać. Człowiek z takim punktem widzenia nigdy już nie będzie się martwił o brak klientów. Program ma im pomóc w zwiększeniu osobistej skuteczności i tym samym pewności siebie. Ma ich zachęcić do proaktywnego działania i myślenia nieszablonowo o sprzedaży i osiąganiu wyników.

Wiemy, że sukces i satysfakcja z pracy to także lepsze życie poza pracą. Dlatego wierzymy, że nasi pracownicy skorzystają ze zdobytej wiedzy i umiejętności w każdym aspekcie życia.

 

Palina Landziak, Export Advisor, uczestniczka szkolenia

“Szkolenie oceniam jako bardzo przydatne. Jestem na początku programu, więc część przedstawianej wiedzy jest mi już znana, ale warto ją sobie odświeżyć i przypomnieć. Ale już na tym etapie jest wiele bardzo ciekawych rozwiązań wartych wdrożenia. Z niektórych porad korzystam od razu w codziennej pracy z klientami.

Sądząc po planie na kolejne tygodnie, na pewno w szkoleniu są zawarte nowe i niezwykle ciekawe moduły. Słucham lekcji z zachwytem. Nie stanowią też dużego obciążenia czasowego. Zajęcia są co prawda codziennie, za to trwają zaledwie kilka minut (10-20 min). To powoduje, że stale się szkolę i mam odczucie intensywności uczenia się.”

Czytaj także
19 kwi 2022
Udział w seminarium biznesowym w Paryżu
Od 4 do 8 kwietnia 2022 r. reprezentacja Brand Distribution Group brała udział w misji gospodarczej w Paryżu organizowanej przez Województwo…
16 mar 2022
Wielka akcja Huggies: wyprawkę dla mam przekażą położne
Wielka akcja Huggies: wyprawkę dla mam przekażą położne. 40 tys. mam i ich nowonarodzonych dzieci otrzyma wyprawkę Huggies z produktami…
14 lut 2022
W czasach ciągłej zmiany przyszłość kreuje klient
Rozmowa z Armenem Papazjanem Wiceprezesem Zarządu i Dyrektorem Generalnym Brand Distribution Group. Pandemia wywołała wiele zmian w trendach konsumenckich i…
Nasze biura
POLSKA
Brand Distribution Group
al. Niepodległości 18
02-653 Warszawa
8:00-18:00 (GMT+2)
POLSKA
Brand Distribution Group
ul. Bitwy Białostockiej 5
15-102 Białystok
8:00-18:00 (GMT+2)
NIEMCY
GTG Hansa GmbH
Seehang 27
44263 Dortmund
8:00-18:00 (GMT+2)
WIELKA BRYTANIA
Brand Distribution (UK) LTD
5 The Mall, Ealing
W5 2PJ Londyn
8:00-18:00 (GMT+1)
HISZPANIA
Brand Distribution Iberia S.L
Paseo de Gràcia 21, Principal
08007 Barcelona
9:00-18:00 (GMT+2)
SINGAPUR
Brand Distribution Asia Pacific Pte. Ltd
Bank of China Building #25-01
049908 Singapur
8:00-18:00 (GMT+8)