Dobry handlowiec jest optymistą. Wywiad Bartosz Gągoliński

Bartosz Gągoliński, Export Manager, Brand Distribution Group

Miałeś w BDG wybitnie dobre wejście.

To prawda. Zacząłem pracę w lipcu 2013 r. bez własnego zaplecza klientów. Dostałem kilka nieaktywnych kontaktów z CRM-u, jakieś zapytania z Alibaby, ktoś podrzucił mi kilka kontaktów, którymi nie miał czasu się zająć. Tymczasem już w sierpniu miałem pierwszą pokaźną transakcję, a potem było tylko lepiej.

Szczęście debiutanta?

Może wtedy tak było, ale późniejsze efekty pokazały, że to jednak coś więcej. Zresztą, gdy myślę o jakimś naprawdę szczególnym momencie w mojej pracy w BDG, to przywołuję na myśl właśnie transakcje z początku zawodowej drogi. Najbardziej chyba cieszyłem się z sukcesu właśnie wtedy. W czasie, gdy na rynku panował gorszy czas, udało mi się sfinalizować transakcję na kilkadziesiąt samochodów napojów o bardzo dużej wartości. To było niezwykłe – ta jedna transakcja pozwoliła mi osiągnąć lepszy target niż wielu innych doświadczonych handlowców.

Jak trafiłeś do handlu?

Ukończyłem filologię francuską, a w BDG odpowiadam za rynki francuskojęzyczne (Francja, Belgia, afrykańskie kraje francuskojęzyczne) – jest tu więc konsekwencja. Bardzo dobrze czuję się w swojej roli, lubię się tym zajmować i to jest na pewno klucz do sukcesu. Po pierwszych szybko osiągniętych sukcesach dostałem do zrealizowania pełnoprawny plan handlowy.

Moja przełożona dostrzegła moje wyniki i potencjał i zaproponowała mi indywidualną ścieżkę rozwoju. Od 2021 r. realizuję własny plan handlowy – jest bardzo ambitny, ale jest do zrobienia. Jako niezależny handlowiec mam sporo swobody, więcej wolności, choć oczywiście również znacznie więcej odpowiedzialności za własne działania.

Jesteś autorem publikacji „Naturalne sukcesy w sprzedaży”, masz sporo zawodowych sukcesów na koncie. Co jest najważniejsze, by je odnosić?

Przede wszystkim nastawienie. Jeśli jest się optymistą i widzi się możliwości, one się pojawiają. Trzeba być aktywnym, dużo działać i lubić kontakt z ludźmi. Ja np. dość szybko dostrzegłem, że lubię rozmawiać z klientami przez telefon i podczas targów. W budowaniu portfolio to bardzo pomaga, podobnie jak cechy osobowości – klienci chcą kupować od osób, które wzbudzają zaufanie i są komunikatywne.

W czym spełniasz się poza pracą?

Dużo tańczę – aktualnie bachatę, wcześniej taniec towarzyski, breakdance i hip hop. Moją pasją jest też teatr. W Teatrze Węgierki w Białymstoku wystawiamy np. fragmenty filmów. Byłem też animatorem podczas kolonii dla dzieci, napisałem też książkę pt. „100 gier i zabaw animacyjnych dla dzieci i młodzieży” – to doświadczenie wyrobiło też we mnie umiejętności ekspresji i komunikatywności i z pewnością pomogło zostać dobrym sprzedawcą.

Czytaj także
21 paź 2021
Regulamin Konkursu „WYLOSUJ ROBOTA Z BDG”
Regulamin Konkursu „WYLOSUJ ROBOTA Z BDG” Organizatorem Konkursu jest firma Brand Distribution Sp. z o.o. z siedzibą przy Św. Rocha…
21 paź 2021
Regulamin Konkursu „Żyjemy lokalnie, pracujemy globalnie”
Regulamin Konkursu „Żyjemy lokalnie, pracujemy globalnie” Organizatorem Konkursu jest firma Brand Distribution Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Św.…
08 wrz 2021
Perły Rynku FMCG 2021
Dwie Perły Rynku FMCG 2021 dla nowości w ofercie Brand Distribution Group. Produkty HUGGIES oraz KLEENEX z oferty Brand Distribution…
Nasze biura
POLSKA
Brand Distribution Group
al. Niepodległości 18
02-653 Warszawa
8:00-18:00 (GMT+2)
POLSKA
Brand Distribution Group
ul. Bitwy Białostockiej 5
15-102 Białystok
8:00-18:00 (GMT+2)
NIEMCY
GTG Hansa GmbH
Kurfürstendamm 226
10719 Berlin
8:00-18:00 (GMT+2)
WIELKA BRYTANIA
Brand Distribution (UK) LTD
5 The Mall, Ealing
W5 2PJ Londyn
8:00-18:00 (GMT+1)
HISZPANIA
Brand Distribution Iberia S.L
Paseo de Gràcia 21, Principal
08007 Barcelona
9:00-18:00 (GMT+2)
SINGAPUR
Brand Distribution Asia Pacific Pte. Ltd
Bank of China Building #25-01
049908 Singapur
8:00-18:00 (GMT+8)