BDG z certyfikatem: „Złote Innowacje FMCG & Retail 2021” dla marki KOTEX

O miano najbardziej nowatorskiego produktu 2021 w konkursie „Złote Innowacje FMCG & Retail” rywalizowało 238 nowości rynkowych. Głosami konsumentów tampony KOTEX UltraSorb z oferty Brand Distribution Group zdobyły wyróżnienie w najbardziej wymagającej kategorii: „Odpowiedź na potrzeby” rynku.

 

„Złote Innowacje FMCG & Retail” to największy na polskim rynku konkurs konsumencki, wyłaniający najbardziej innowacyjne produkty FMCG i rozwiązania w branży retail, które w ostatnim roku miały istotny wpływ na rozwój rynku, kategorii i na zachowania konsumentów. Do 3. edycji konkursu zgłoszono 238 nowości rynkowych, które rywalizowały w pięciu kategoriach: SMAK, SKŁAD, OPAKOWANIE, ODPOWIEDŹ NA POTRZEBY i CHWILE Z PRODUKTEM. Laureaci zostali wyłonieni w internetowym badaniu konsumenckim. Nagrodzono produkty i rozwiązania retail, które uzyskały największą liczbę głosów oraz które uplasowały się na drugim miejscu.

 

Marka KOTEX rywalizowała z nowościami rynkowymi w szerokiej grupie „Kosmetyki i higiena”. Głosami konsumentów tampony KOTEX UltraSorb zdobyły 2. miejsce i certyfikat „Złote Innowacje FMCG & Retail 2021” w kategorii „Odpowiedź na potrzeby”.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 25 października br. w Teatrze Kamienica w Warszawie. Ogłoszenie wyników poprzedziła konferencja INNOVATION DAY. W imieniu Brand Distribution Group nagrodę dla marki KOTEX odebrał Robert Łobko, Dyrektor Marketingu.

–  KOTEX to niezwykle popularna w USA i Europie marka środków higienicznych dla kobiet. W Polsce dopiero debiutuje i to w bardzo konkurencyjnym segmencie. Dlatego wyróżnienie przyznane głosami klientów ma dla nas szczególne znaczenie. Jest to sygnał, że oferta marki KOTEX została przez klientów dostrzeżona i przede wszystkim, co potwierdza wynik konkursu, wpisuje się w potrzeby polskiego rynku – powiedział Robert Łobko.

KOTEX to amerykańska marka, która zrewolucjonizowała rynek produktów do higieny intymnej dla kobiet. Od 1920 r. nieprzerwanie wspiera kobiety na całym świecie poprzez tworzenie innowacyjnych produktów z myślą o ich potrzebach. Jednym z takich produktów są tampony KOTEX UltraSorb nagrodzone w tegorocznym konkursie „Złote Innowacje FMCG & Retail”. Wyróżnia je nie tylko estetyka wykonania i kobiecy design 16 tamponów zamkniętych w poręcznym pudełku, ale przede wszystkim rozwiązanie, które poprawia komfort użytkowania produktu w czasie najbardziej wymagających dla kobiety dni.

KOTEX to kolejna marka, obok HUGGIES i KLEENEX z oferty Brand Distribution Group, nagrodzona w tym roku w prestiżowym konkursie branży FMCG. Producentem marek jest Kimberly-Clark – światowy lider artykułów do higieny osobistej, którego wyłącznym przedstawicielem na Polskę jest Brand Distribution Grup.

***

Brand Distribution Group (www.bdgroup.eu) – jesteśmy międzynarodową grupą dystrybucyjną, od 1993 roku aktywnie działającą na rynku FMCG. Specjalizujemy się w pozyskiwaniu i dystrybucji wysokiej jakości marek food i non-food. Współpracujemy z międzynarodowymi i lokalnymi sieciami handlowymi oraz producentami na całym świecie. Działamy w oparciu o własne zaplecze magazynowe, nowoczesną technologię oraz biura handlowe zlokalizowane w Polsce, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Singapurze. Zatrudniamy blisko 200 pracowników, komunikujemy się w 20 językach. Tworzymy nowoczesną organizację zapewniając naszym Partnerom kompleksowy serwis dystrybucji produktów, bezpieczeństwo transakcji i ciągłość procesów logistycznych na całym świecie.

Czytaj także
28 cze 2022
Udział w seminarium biznesowym w Londynie
"Wymiana handlowa po brexicie, promocja polskich produktów, ekspansja międzynarodowa – to tematy serii spotkań, w których wzięliśmy udział wraz z…
23 cze 2022
Konkurs dla studentów
ROZGRYŹ BRANŻĘ FMCG! Zorganizowaliśmy konkurs dla studentów w którym do wygrania jest staż w Brand Distribution Group i 3 dniowy…
19 kwi 2022
Udział w seminarium biznesowym w Paryżu
Od 4 do 8 kwietnia 2022 r. reprezentacja Brand Distribution Group brała udział w misji gospodarczej w Paryżu organizowanej przez Województwo…
Nasze biura
POLSKA
Brand Distribution Group
al. Niepodległości 18
02-653 Warszawa
8:00-18:00 (GMT+2)
POLSKA
Brand Distribution Group
ul. Bitwy Białostockiej 5
15-102 Białystok
8:00-18:00 (GMT+2)
NIEMCY
GTG Hansa GmbH
Seehang 27
44263 Dortmund
8:00-18:00 (GMT+2)
WIELKA BRYTANIA
Brand Distribution (UK) LTD
5 The Mall, Ealing
W5 2PJ Londyn
8:00-18:00 (GMT+1)
HISZPANIA
Brand Distribution Iberia S.L
Paseo de Gràcia 21, Principal
08007 Barcelona
9:00-18:00 (GMT+2)
SINGAPUR
Brand Distribution Asia Pacific Pte. Ltd
Bank of China Building #25-01
049908 Singapur
8:00-18:00 (GMT+8)