BDG z certyfikatem: „Złote Innowacje FMCG & Retail 2021” dla marki KOTEX

O miano najbardziej nowatorskiego produktu 2021 w konkursie „Złote Innowacje FMCG & Retail” rywalizowało 238 nowości rynkowych. Głosami konsumentów tampony KOTEX UltraSorb z oferty Brand Distribution Group zdobyły wyróżnienie w najbardziej wymagającej kategorii: „Odpowiedź na potrzeby” rynku.

 

„Złote Innowacje FMCG & Retail” to największy na polskim rynku konkurs konsumencki, wyłaniający najbardziej innowacyjne produkty FMCG i rozwiązania w branży retail, które w ostatnim roku miały istotny wpływ na rozwój rynku, kategorii i na zachowania konsumentów. Do 3. edycji konkursu zgłoszono 238 nowości rynkowych, które rywalizowały w pięciu kategoriach: SMAK, SKŁAD, OPAKOWANIE, ODPOWIEDŹ NA POTRZEBY i CHWILE Z PRODUKTEM. Laureaci zostali wyłonieni w internetowym badaniu konsumenckim. Nagrodzono produkty i rozwiązania retail, które uzyskały największą liczbę głosów oraz które uplasowały się na drugim miejscu.

 

Marka KOTEX rywalizowała z nowościami rynkowymi w szerokiej grupie „Kosmetyki i higiena”. Głosami konsumentów tampony KOTEX UltraSorb zdobyły 2. miejsce i certyfikat „Złote Innowacje FMCG & Retail 2021” w kategorii „Odpowiedź na potrzeby”.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 25 października br. w Teatrze Kamienica w Warszawie. Ogłoszenie wyników poprzedziła konferencja INNOVATION DAY. W imieniu Brand Distribution Group nagrodę dla marki KOTEX odebrał Robert Łobko, Dyrektor Marketingu.

–  KOTEX to niezwykle popularna w USA i Europie marka środków higienicznych dla kobiet. W Polsce dopiero debiutuje i to w bardzo konkurencyjnym segmencie. Dlatego wyróżnienie przyznane głosami klientów ma dla nas szczególne znaczenie. Jest to sygnał, że oferta marki KOTEX została przez klientów dostrzeżona i przede wszystkim, co potwierdza wynik konkursu, wpisuje się w potrzeby polskiego rynku – powiedział Robert Łobko.

KOTEX to amerykańska marka, która zrewolucjonizowała rynek produktów do higieny intymnej dla kobiet. Od 1920 r. nieprzerwanie wspiera kobiety na całym świecie poprzez tworzenie innowacyjnych produktów z myślą o ich potrzebach. Jednym z takich produktów są tampony KOTEX UltraSorb nagrodzone w tegorocznym konkursie „Złote Innowacje FMCG & Retail”. Wyróżnia je nie tylko estetyka wykonania i kobiecy design 16 tamponów zamkniętych w poręcznym pudełku, ale przede wszystkim rozwiązanie, które poprawia komfort użytkowania produktu w czasie najbardziej wymagających dla kobiety dni.

KOTEX to kolejna marka, obok HUGGIES i KLEENEX z oferty Brand Distribution Group, nagrodzona w tym roku w prestiżowym konkursie branży FMCG. Producentem marek jest Kimberly-Clark – światowy lider artykułów do higieny osobistej, którego wyłącznym przedstawicielem na Polskę jest Brand Distribution Grup.

***

Brand Distribution Group (www.bdgroup.eu) – jesteśmy międzynarodową grupą dystrybucyjną, od 1993 roku aktywnie działającą na rynku FMCG. Specjalizujemy się w pozyskiwaniu i dystrybucji wysokiej jakości marek food i non-food. Współpracujemy z międzynarodowymi i lokalnymi sieciami handlowymi oraz producentami na całym świecie. Działamy w oparciu o własne zaplecze magazynowe, nowoczesną technologię oraz biura handlowe zlokalizowane w Polsce, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Singapurze. Zatrudniamy blisko 200 pracowników, komunikujemy się w 20 językach. Tworzymy nowoczesną organizację zapewniając naszym Partnerom kompleksowy serwis dystrybucji produktów, bezpieczeństwo transakcji i ciągłość procesów logistycznych na całym świecie.

Czytaj także
30 cze 2023
Mamy już 30 lat
"W dzisiejszym złożonym świecie osiągnięcie sukcesu w pojedynkę nie jest łatwe. Praca zespołowa to klucz do osiągania spektakularnych wyników" -…
26 cze 2023
Zespół to największy kapitał
Brand Distribution Group – globalny importer i dystrybutor dóbr FMCG – świętuje jubileusz 30-lecia i zapowiada ważny, nowy etap rozwoju.…
19 cze 2023
Czas na Polskę. Globalny dystrybutor zapowiada rozwój biznesu w handlu nowoczesnym.
Rozmowa z Mileną Galas, Wiceprezes Zarządu ds. Handlu i Marketingu międzynarodowego importera i dystrybutora FMCG. Brand Distribution, globalny dystrybutor w…
Nasze biura
POLSKA
Brand Distribution Group
al. Niepodległości 18
02-653 Warszawa
8:00-18:00 (GMT+2)
POLSKA
Brand Distribution Group
ul. Bitwy Białostockiej 5
15-102 Białystok
8:00-18:00 (GMT+2)
NIEMCY
GTG Hansa GmbH
Storkower Str. 115A
10407 Berlin
8:00-18:00 (GMT+2)
WIELKA BRYTANIA
Brand Distribution (UK) LTD
5 The Mall, Ealing
W5 2PJ Londyn
8:00-18:00 (GMT+1)
HISZPANIA
Brand Distribution Iberia S.L
Paseo de Gràcia 21, Principal
08007 Barcelona
9:00-18:00 (GMT+2)
SINGAPUR
Brand Distribution Asia Pacific Pte. Ltd
1 Fullerton Road #02-01 One Fullerton
049213 Singapur
8:00-18:00 (GMT+8)